Moje cesta k TČM

Od dětství mě fascinovala příroda a byliny. Vždy jsem cítila, že to bude součást mého života. Zajímalo mě, proč se na kašel použije právě tato bylina a ne jiná, když obě "léčí kašel". Odpovědi jsem ale tehdy ještě neznala.

Až studium tradiční čínské medicíny mi otevřelo úplně nový pohled na svět bylin i lidského těla. Objevila jsem jejich hloubku, souvislosti i jemné rozdíly v působení.

Byliny i houby mají svou povahu – mohou zahřívat, chladit, odstraňovat blokády, harmonizovat orgány... Povaha patří pěti prvkům – dřevo, oheň, země, kov a voda – které tvoří základ TCM. K těmto prvkům jsou přiřazeny i naše orgány, emoce, chutě i projevy nerovnováhy v těle.

K tomuto pohledu jsem se poprvé přiblížila v roce 2008, kdy mě oslovilo feng shui a učení o pentagramu pěti prvků. V roce 2020 jsem začala studovat diagnostiku tradiční čínské medicíny, na kterou navázalo další studium akupunkturních technik a přidala jsem si i EA (ekoakupunkturu).

Studium TCM mi nejen rozšířilo obzory, ale především mi vrátilo radost z pohybu a hlubší vztah k vlastnímu tělu. Dnes se cítím lépe než před šesti lety a tuto zkušenost ráda předávám dál.

© 2026 Akupunktura Uhříková. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!